Kutatónk előadása a 31. NISPAcee éves konferenián

A Network of Institutes and Schools of Public Administration in Central and Eastern Europe (NISPAcee) 2023. május 25-27. között Belgrádban szervezte meg a 31st NISPAcee éves konferenciát, melynek házigazdája idén a szerbiai National Academy of Public Administration volt. A NISPAcee a kelet- és közép-európai közigazgatási intézmények hálózata, mely 1995-ben jött létre, hogy a közigazgatással szemben támasztott változatos és növekvő elvárásrokra választ adjon.

A konferencia fő témája - a közigazgatás jövője a feltörekvő technológiák révén – szerinti tematikus szekcióban adott elő kutatónk, Szakos Judit "Startup scene as the Philosopher's stone? - State's strategic level support for tackling today's challenges in Hungary" című előadásával. Az előadás azt vizsgálta, hogy a hatályos kormányzati stratégiai dokumentumokban milyen módon jelenik meg a startup ökoszisztéma támogatásának kérdések és ezek mely elméleti keretbe illeszkednek az éjjeli őr állam és a vállalkozó állam koncepciók skálája mentén kialakított keretrendszerben.