University of Akureyri professzor látogatása az AKI-nál

Dr. Hilmar Pór Hilmarsson izlandi professzorral egyeztetett az amerikai szövetségi rendszerről Dr. Mártonffy Balázs intézetvezető úr.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium szervezésében 2022. júniusában Dr. Hilmar Pór Hilmarsson, a University of Akureyri egyetemi tanára Magyarországon tett látogatást, melynek keretében a professzort vendégül látta Dr. Mártonffy Balázs is. A transzatlanti kapcsolatrendszer értelmezéséről és a szövetségesi viselkedésről hasznos eszmecserét folytattak a felek, melyben külön kitértek a szövetségesi rendszerben a kisebb tagállamok külpolitikai mozgásterére is. Szóba került továbbá a kis-, közép-, és regionális hatalmak kérdésköre, valamint a balti, skandináv és visegrádi együttműködés is az egyeztetés során.