Kutatási együttműködés a College of William and Mary-vel

Az NKE Amerika Kutatóintézetét választotta magyarországi partneréül az Egyesült Államok tizedik legjobb állami egyeteme, a College of William and Mary, a neves TRIP nemzetközi kapcsolatok felmérés elkészítéséhez. A “Teaching, Research, and International Policy” (TRIP) a nemzetközi kapcsolatok tudományágáról végez és publikál elemzéseket. A projekt fókuszában a kortárs nemzetközi politika nemzetközi kapcsolatok elméleteken keresztül történő értelmezése áll. Ehhez a diákok és kutatók által a döntéshozók segítésének érdekében elsajátított tudását vizsgálják. A legutóbb 36 ország részvételével zajló felmérés célja a  tudományterület feltérképezése is, amely idén már a magyar, a nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó tudósokat is bevon majd.