Kutatónk, Magyarics Tamás a Bálványosi Szabadegyetem és Diáktáborban

A július 19-e és 24-e között Tusványoson megrendezett 31. szabadegyetemen intézetünk kutatója, Magyarics Tamás is megosztotta gondolatait az “Amerika, Európa és a világ” kerekasztal beszélgetésen az Egyesült Államok regionális és globális törekvéseiről. A Külgazdasági és Külügyminisztérium részéről Balogh István politikai igazgató, a Fox Newstól John Fund újságíró, a King’s College London hadtudományi tanszékéről David Martin Jones, a Turnin Pointtól pedig Jack Ross ügyvezető igazgató vázolták a transzatlanti kapcsolatrendszer jelenlegi kihívásait, illetve a gazdasági és politikai válságokból kivezető megoldásokat. Bár Európa változó világrendben betöltött szerepében és lehetőségeiben nem alakult ki egyetértés, a Brassai Hunor moderálásában megvalósult kerekasztal minden tagja hangsúlyozta, az amerikai-európa együttműködés a globális fenyegetésekre adott sikeres válasz záloga.