Intézetvezetőnk, Mártonffy Balázs az International Studies Association konferencián

A június 17 és 19 között megrendezett krízisek témát körüljáró konferenciának a University of Crete adott otthont. A világ számos elismert egyeteméről érkező szaktekintélyek az egészségügyi, nemzetközi politikai, gazdasági, demokratikus, illetve emberi jogi válságokat vitatták meg. Intézetvezetőnk az akadémia és a politikai döntéshozatal kapcsolatát krízisidőszakban vizsgáló panelen osztotta meg gondolatait Nicole Deitelhoff a Goethe University Frankfurt, Michael J. Tierney a College of William & Mary, Dêlidji Eric Degila az Ecole Nationale d'Administration du Bénin, és Deborah Avant Denver University egyetemekről érkező kutatókkal. A kerekasztalbeszélgetés rámutatott, a kríziskezelésben az akadémia ugyanolyan elengedhetetlen szerepet játszik, mint az állami és a magánszektorok.