Szakos Judit előadása a 30. NISPAcee Konferencián

Kutatónk, Szakos Judit is előadott a jubileumi rendezvényen, melynek ebben az évben
a Bukaresti Egyetem adott otthont.

Idén ünnepelte 30. évfordulóját a Network of Institutes and Schools of Public Administration in Central and Eastern Europe (NISPAcee) éves konferenciája. A június első hetében tartott rendezvény központi témája a közigazgatás krízisek okozta sérülékenysége, illetve azokkal szembeni ellenállóképessége volt, melyben megjelent - mind a pandémia, mind a fegyveres konfliktusokkal összefüggő kontextusban - az új közmenedzsment és a neoweberi államszervezés között húzódó ellentét, különös tekintettel annak a kelet-közép-európai vonatkozásaira.

A Bukaresti Egyetemen megtartott eseményen kutatónk, Szakos Judit a közigazgatás oktatásával foglalkozó szekcióban ismertette „Covid caused competence change of teachers at the University of Public Service” című, Dr. László Gáborral közösen készített kutatásukat. A felmérés a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatói körében végzett kutatásra épül, mely a pandémia okozta munkaterhelés és a digitális konpetenciák változását vizsgálta.

Fotó: Calin Hintea-nak, a NISPAcee elnökének, a Babes-Bolyai Egyetem dékánjának, konferencia záró előadása.